Εκπαιδευτική επίσκεψη στο εργοστάσιο παραγωγής ΚΛΙΑΦΑ

ΚΛΙΑΦΑΣ

Εκπαιδευτική επίσκεψη πραγματοποίησαν οι μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων του Δημοτικού Σχολείου Βαλτινού στο εργοστάσιο παραγωγής Κλιάφα που βρίσκεται στο 3ο χλμ. Τρικάλων-Λαρίσης. Οι μαθητές είδαν και άκουσαν με προσοχή όσα τους μετέφεραν οι ξεναγοί του εργοστασίου και μετά απόλαυσαν τα δροσερά αναψυκτικά ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΑ που τους προσφέρθηκαν από τους υπεύθυνους της επιχείρησης.

Το 1927 η εταιρεία Κλιάφα ξεκίνησε στα Τρίκαλα Θεσσαλίας, την παραγωγή αναψυκτικών, σε μια μικρή μονάδα εμφιάλωσης. Τα προϊόντα της εταιρείας πρόσφεραν μια μοναδική γευστική εμπειρία και κυριάρχησαν γρήγορα στην τοπική αγορά. Από τότε μέχρι σήμερα, συνεχίζει την παραγωγή ποιοτικών προϊόντων, συνδυάζοντας την οικογενειακή παράδοση και τις τεχνολογικές καινοτομίες. Από το 1984, με πρόθεση να προστατέψει το περιβάλλον, η εταιρεία εγκαθιστά βιολογικό καθαρισμό. Με τον ίδιο στόχο, συμμετέχει στην ομάδα των εταιρειών που συγκροτούν την εταιρεία ΕΕΑΑ, τον ελληνικό φορέα διαχείρισης αποβλήτων των συσκευασιών. Οι εγκαταστάσεις, αποτελούνται από τον πλέον σύγχρονο ηλεκτρομηχανολογικό εξοπλισμό παραγωγής και εμφιάλωσης και δίνουν τη δυνατότητα για παραγωγή μιας πλούσιας ποικιλίας αναψυκτικών και χυμών. Η εγκατάσταση και τα προϊόντα διαθέτουν τα πιο σύγχρονα standard ποιότητας και έχουν λάβει τις πιστοποιήσεις ISO 9001:2015, HACCP, ISO 22000:2018, BRC και IFS.

ΚΛΙΑΦΑΣ